Fotogalerie

Učebna Cisco. Závěrečné zkoušky. Společenský sál.

Zřizovatel

Informace o konání třídní schůzky

Třídní schůzky SRDPŠ a informační odpoledne se koná v areálu školy v pátek 26. 04. 2019.

Program:
– třídní schůzka                   14:00 – 14:15
– informační odpoledne     14:15 – 16:00

Rozdělení učeben (dokument Adobe Acrobat)

Přepočet průměru na body u přijímacích zkoušek

18–20-M/01 Informační technologie – počet přijímaných 30

26–41-L/01Mechanik elektrotechnik – počet přijímaných 60

Průměr 2. pololetí 8. ročníku: Body:
Průměr 1. pololetí 9. ročníku: Body:
Celkem:Denní forma studia: 26-41-L/52 Provozní elektrotechnika – počet přijímaných 30

Dálková forma studia: 26-41-L/52 Provozní elektrotechnika – počet přijímaných 30

26–51-H/01 Elektrikář – počet přijímaných 30

26–51-H/02 Elektrikář – silnoproud – počet přijímaných 45

26–52-H/01 Elektromechanik pro zařízení a přístroje – počet přijímaných 15

Průměr 2. pololetí 8. ročníku: Body:
Průměr 1. pololetí 9. ročníku: Body:
Celkem:

Kalkulačka nemusí být funkční v prohlížeči Internet Explorer, použijte, prosím novější prohlížeč Microsoft Edge, popřípadě alternativní Google Chrome nebo Mozilla Firefox!

Seminář a letní škola kybernetické bezpečnosti

Online kurz s možností dálkového přístupu do laboratoří bude probíhat v květnu a červnu, celkem 8x dvouhodinové lekce /1x týdně – podvečer.
Letní škola je pak navržena na počátek srpna 2019 jako dvoudenní intenzivní aktivita, kde si studenti ověří znalosti z online kurzu.

Zájemci se mohou přihlásit zde: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=jbkytzhcTEupMlsGacGzi1kukp9QWVpFv04kgJjnjVFUQ1FHME85SzIxV1JUS01XMEIyU0xYQjhFRy4u

KB

 

 
 

Evropský sbor solidarity zavítá do Českých Budějovic

V rámci propagace nového evropského programu pro mládež Evropský sbor solidarity se chystáme z Domu zahraniční spolupráce i do Vašeho města. Rádi bychom mladým lidem nabídli možnost vyjet do zahraničí.

Solidarni_roudstrip Celý článek Evropský sbor solidarity zavítá do Českých Budějovic

Výsledky prvního kola přijímacího řízení oboru Elektrikář, Elektrikář – silnoproud, Elektromechanik pro zařízení a přístroje

Výsledky prvního kola přijímacího řízení tříletých oborů – duben 2019:

Elektrikář, Elektrikář – silnoproud, Elektromechanik pro zařízení a přístroje (dokument Adobe Acrobat)

V úterý 9. 4. 2019 navštívili žáci ME3 Poslaneckou sněmovnu v Praze

Exkurze začala krátkým seznámením s historií Poslanecké sněmovny a jejím postavením v ústavním systému ČR. Následovala beseda s poslancem PSP ČR za Jihočeský kraj Lukášem Koláříkem, který je členem výboru pro bezpečnost. Žáci mu v rámci diskuse položili i několik zajímavých otázek, na které jim pan poslanec rád odpověděl. V jeho doprovodu jsme potom společně prošli prostory Poslanecké sněmovny včetně jednacího sálu a tiskového atria. Přestože exkurze trvala déle než tři hodiny, žáci byli velmi spokojeni a nikdo se nenudil.

Praha poslanecká snìmovna
Během krátké přestávky si žáci neformálně povídali s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem, který se s žáky rád vyfotil.
Celý článek V úterý 9. 4. 2019 navštívili žáci ME3 Poslaneckou sněmovnu v Praze

Stolní tenis na domově mládeže

V letošním školním roce se více než 20 žáků zúčastnilo soutěží ve stolním tenise na domově mládeže. Sezóna byla zakončena turnajem v obíhané v pondělí 8.4. a vyřazovací soutěží jednotlivců mezi nejlepšími 8 v úterý 9.4. V obíhané zvítězil Vítek Uchytil, na 2. místě skončil Pavel Vaněček, na 3. pak Daniel Mihula.

obihacka_2 Celý článek Stolní tenis na domově mládeže

Exkurze žáků v TSE

V úterý 26. 3. 2019 navštívili žáci třetího ročníku oboru Informační technologie společnost TSE s.r.o., která působí na tuzemském i zahraničním trhu v oboru elektroniky a elektrotechniky. Po úvodním krátkém představení společnosti byli žáci rozděleni do dvou skupin.
 SOSEHL Celý článek Exkurze žáků v TSE

Odborné přednášky z kybernetické bezpečnosti

Odborné přednášky z kybernetické bezpečnosti proběhnou v kinosále naší školy ve dvou termínech, a to 4. dubna a 11. dubna 2019. Na tyto přednášky se vzdáleně připojíme a promítneme na dataprojektor.

Základem budoucího úspěchu a prosperity je důvěra lidí v pokračující digitalizaci. Tu však nelze získat, aniž bude zajištěna ochrana dat a síťových systémů na té nejvyšší úrovni. Tato přednáška se uskuteční 4. 4. 2019 v 9.50 – 11.30 (BASIC)  (Ne)bezpečnost digitálního světa kolem nás

Dalším velmi diskutovaným tématem je anonymita v prostředí internetu. Zachování anonymity bylo vždy důležitým faktorem, avšak s příchodem nových technologií a jejich průnikem do společnosti, se tato problematika stává stále ožehavější. Tato přednáška se uskuteční také 4. 4. 2019 v 12. 50 – 14.30 (ADVANCED) Anonymita v prostředí internetu

Problematikou monitoringu bezpečnostních událostí, reálnými hrozbami, prvky informační bezpečnosti, architekturou SIEM, jejími nástroji a dalšími bezpečnostními prvky, se bude zabývat přednáška, která se uskuteční 11. 4. 2019 v 9.50 – 11.30 (BASIC) Architektura sítí a bezpečnostní monitoring

Každý rok se objevují nové bezpečnostní hrozby a tradiční nástroje počítačové bezpečnosti přestávají být účinné vůči jejich pokročilým formám. Obětí tak může být kdokoli, ať už se jedná o stát, organizaci, jednotlivce. Přednáška na toto téma se uskuteční 11. 4. 2019 v 12.50 – 14.30 (ADVANCED) Pokročilé techniky útoků na počítačové sítě

 

 
 

Networking Academy Games v Hradci Králové

Dva naše tříčlenné týmy se zúčastnili 21. a 22. 3. soutěže Networking Academy Games v Hradci Králové.
V kategorii HS3 se náš tým v průběhu soutěže propracoval až na první místo, ale vlivem nevhodné strategie ukládání, po pádu soutěžního serveru, přišel o celou svou práci. V poslední půl hodině již náš tým nebyl schopen provést všechny konfigurace a skončil i tak na krásném 6. místě.
thumbnail_image001 Celý článek Networking Academy Games v Hradci Králové

Naši partneři