Ubytování a stravování

Stravování žáků

- možnost dietního stravování

Cena stravování za jeden den:

snídaně vč. svačiny 34Kč
oběd 41Kč
večeře vč. svačiny 51Kč
večeře II 20Kč
celkem 126Kč
Aktuální jídelníček je možno prohlédnout na internetové adrese http://www.strava.cz/istravne/

Zadejte Zařízení: 0993 (návod), z menu zvolte Jídelníčky

Ubytování žáků

900Kč za měsíc

Úsek VMV je nedílnou součástí výchovně-vzdělávacího procesu naší školy. V současné době jsou žáci ubytováni na Novém domově v ubytovacích buňkách vždy na dvou dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Povlečení na postele je školní a žáci si je pravidleně mění.

Pokoj

Na internát přicházejí v patnácti letech dnes trochu jiní jedinci, než tomu bylo před léty. Jiní jsou proto, že vyrůstají v jiném prostředí a pod jinými vlivy. Bohužel ne vždy pro dobro věci. Stačí když konstatujeme, že třetina žáků pochází z neúplných rodin. To samo o sobě přináší problémy pro obě strany hned od samého vstupu.

Internát

Výchovný pracovník na internátě se ale musí umět přispůsobit každé situaci a musí umět pohotově reagovat. Vždyť pracuje s mládeží, která je otevřenější, přímočařejší, nebojí se prezentovat a obhajovat svoje názory, na dotazy vyžaduje kvalifikované odpovědi. Platí, že by je měla dostat. Ostatně, to už je profesionální ctí každého vychovatele.

Vybavení internátu

Středoškolák dneška je stále častěji konfrontován s výskytem návykových prostředků. Je bezpodmínečně nutné, aby pracovník na domově mládeže byl s touto problematikou seznámen v co nejširší míře a uměl tak kvalifikovaně odpovědět na položené otázky, týkající se návykových látek. Upozorňovat stále při každé vhodné příležitosti na jejich nebezpečí.