SOŠE, COP Hluboká nad Vltavou | |

Výměnná stáž v Münsteru

Nastal dlouho očekávaný den. Naše osmičlenná výprava, tedy 6 vybraných studentů se dvěma vyučujícími vyrazila vstříc novým poznatkům na výměnnou stáž do Hans Böckler Berufskollege v Münsteru.

Hned první večer nás němečtí učitelé a studenti provedli překrásně osvětleným starobylým centrem města, které je z historie známé uzavřením vestfálského míru.

Zkušenosti z oblasti IT jsme si od úterka vyměňovali při společném vyučování . Zúčastnili jsme se výuky IT Essential německé CISCO akademie a výuky operačního systému Linux, konkrétně tématu nastavení proxy serveru. Naopak my jsme německé přátele seznamovali s herním enginem Unity 3D, jako zajímavou alternativou k výuce programování v jazyce C#.

Anglický a německý jazyk jsme si procvičili při společných debatách řádně. A nejen to. Došlo i na výlet a sport.

Fotbal Německo – Česko skončil výhrou hostů 0:2 a střelcem druhé branky se stal dokonce i náš pan učitel Krejsa! Síly jsme pak měli možnost poměřit také při LAN party či kulečníku.

Volné chvíle jsme trávili různě. Někdo zvolil poklidnější variantu jako např. poznávání historie a současnosti města, jiní se snažili za těch pár dnů poodhalit povahu místních a další zvolili nákupy suvenýrů či hraní stolního tenisu.

A co nás zaujalo v Münsteru nejvíce? Asi to, že veškerá doprava je podřízena cyklistům. Ve městě žije kolem 270 000 obyvatel a na každého prý připadají dvě kola.

Všichni doufáme, že vztahy, které se nám podařilo navázat, budou pevné a nám i našim německým kolegům prospěšné, protože učení v praxi je přece to, co nám dává mnoho.